| Lazăr_Sergiu_1997 a întrebat:

Consideraţi că ar fi bine dacă toate universităţile ar introduce examenul de admitere? De ce?

3 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

Da, pentru ca asa nu ar mai intra toti prostii la facultati! Vin studenti de prin alte zone din afara Bucurestiului cu medii umflate, dar ca si cunostinte sunt 0

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ar fi foarte bine... cine vrea la facultate sa munceasca pentru asta. Prea multi someri cu diplome in ultimii ani

| TheAce a răspuns:

Nu doar ca ar fi bine, ar fi ideal si necesar. Am asista la nisarea corecta a fiecarei facultati. Din pacate azi avem prea multi tineri indecisi care isi trimit dosarul catre un numar mai mare de facultati, urmand a alege ulterior. Daca ar exista admitere obligatorie, tinerii ar fi pusi in situatia de a se decide din timp pentru a avea timp sa se pregateasca. Ar creste competitia si gradul de entuziasm si ar creste si calitatea studentilor.