| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca dupa iesirea tarilor importante din U.E se va astepta la un razboi unde terorismul o sa faca legea?

Răspuns Câştigător
| Filozofie a răspuns:

Ehn nu chiar toata lumea, dar cred ca un mare procent din lume incearca sa opreasca terorismul. Oricum, terorismul ar putea duce la un razboi, doar daca ar omori un lider important, tara sa atace teroristii iar aceasta sa se apere cu una mai tare (sti tu, ca in Primul Razboi Mondial)

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Totusi Anglia nu a iesit din NATO care este organizatia militara cea mai importanta.

| ExprimareLibera a răspuns:

Nu, cel mai probabil Brexit-ul e o mișcare a SUA. Nu văd rostul intervenției islamului.

| misu2315 a răspuns:

Nu

| Filozofie a răspuns:

Nu chiar. Sau cel putin nu a fost asta a fost intentia Regatului Unit atunci cand a iesit din uniune. Daca ramanea, risca sa primeasca mii de imigranti. Oricum, in opinia mea, cred ca o sa fie asa de multi musulmani, incat UE nu o sa mai poata face fata, o sa placheze la un moment dat si fiecare tara o sa ramana pe cont propriu. Asta cred eu, dar nu stiu cat de probabil este varianta de razboi. Desi, da, normal ca o sa apara mai multe atacuri teroriste, chiar azi in Turcia a fost unul si au murit peste 40 de persoane, so...

| anonim_4396 explică (pentru Filozofie):

Si eu punctuez pe aceasta varianta de adererea numarului te atentate si cerintele de 0. 000001% ca un act de razboi sa se produca.

| Filozofie a răspuns (pentru anonim_4396):

In plus,,, Brexitul,, o sa afecteze mai mult UK-ul decat celelalte tari. Bine, treaba cu studentii si muncitorii de acolo e alta treaba, cred ca o sa se rezolve intr-o luna, problema UE-ului e cu cea a imigrantilor: daca a plecat Regatul din schema, noi si alte 26 de tari vom alege o tara care sa ia locul ei. Cat despre problemele cu terorismul, se vor aduna cateva sechele pana in 2020, dar totusi, care sunt sansele sa fim noi atacati?

| anonim_4396 explică (pentru Filozofie):

Pentru ca am auzit ca le-au fost atacata credinta si daca vom iesii tot din Ue vom fi pe cont propriu.

| anonim_4396 explică (pentru Filozofie):

Presupun ca aceste atentate e un mic razboi global declansat in toata lumea.

| Filozofie a răspuns (pentru anonim_4396):

Ehn nu chiar toata lumea, dar cred ca un mare procent din lume incearca sa opreasca terorismul. Oricum, terorismul ar putea duce la un razboi, doar daca ar omori un lider important, tara sa atace teroristii iar aceasta sa se apere cu una mai tare (sti tu, ca in Primul Razboi Mondial)