| AvalohAlyn a întrebat:

Credeti ca e adevarata treaba cu Noua Ordine Mondiala?
E de bine sau de rau acest aspect?

7 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Eu cred ca da.Nu e de bine pentru noi.

| RainmakerX a răspuns:

Mi se pare o idee buna pentru un film SF.
Este de rau. Puterea trebuie sa ramana impartita. Niciun imperiu nu a rezistat pentru totdeauna deci nici aceasta ordine nu ar rezista.

| Anonimuserr a răspuns:

Da e adevărat. Sigur că se punea problema şi se pune ca să existe un guvenr mondial. Practic să existe un preşedinte al terrei şi alţi preşedinţi pe toate continentele.

| Eastwood a răspuns:

Inseamna un singur guvern la toata lumea, si clar nu e ceva de bine!

| OmniSpirit a răspuns (pentru Eastwood):

Crezi tu ca este de bine? Si cu cipul sub piele ce va fi obligartoriu in vietile oamenilor tot la fel de bine va fi?

Sfatul meu este sa te mai gandesti odata.

| OmniSpirit a răspuns (pentru Eastwood):

Se doreste control total asupra oamenilor.
Se va dori ca pana si timpul petrecut in camera ta sa fie luat in vizor, pentru " siguranta" zic ei.
Tot timpul vor crea " teroristi" ca apoi oameni de la sine sa ceara " protectie" dar saraci de fapt vor fi spionati mai rau ca big brother.
Au creat tot timpul probleme ca apoi sa apara salvatorii umanitatii.
Sa manipuleze mental si emotional umanitatea incat sa devina dependenta de " siguranta" lor.

Nu ar trebui NICIODATA sa acceptati sa va expuneti pe internet ex facebook sau sa lasati telefoanele sa va stie locatia.
Televizoarele " smart" sunt o camera vie care poate fi folosit ca si camera video. Reteaua globala detinuta de societatile secrete pot vedea imediat daca vor prin camerele de supraveghere, camera photo de la "stupit"phone sau tehnologia smart tv.
Iar curand mai in toate natiunile se vor introduce vaccinuri care slabesc atat de mult sistemul imunitar incat vei fi o marioneta. Si ca sa aiba si mai multa " siguranta" omul va fi spalat pe creier sa accepte si cipul sub piele.

Informatiile acestea nu sunt de domeniul SF ci realitatea dura.

Nu au reusit prin razboaie, religie, GMO, chimicale raspandite prin atmosfera, vaccinuri sa reduca si sa controleze total populatia. Si au planul b cipul sa fie promovat ca singura solutie contra terorismului si migratiei "ISIS".

Mare grija oameni buni, vin vremuri destul de interesante.
Sau aruncat zarurile.

| Mihai12341 a răspuns:

Nu are rost sa te intereseze asta pentru ca daca ar fi adevarat nu s-ar face intr-o zi doua deci Noii nu o sa prindem ziua aia laughing