| AvalohAlyn a întrebat:

Credeti ca e posibil sa vina Al Treilea Razboi Mondial in curand?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai nu ti se pare ca il traim deja? ca nu e in aceeasi forma violenta ca primele doua nu inseamna ca nu exista deja la nivel diplomatic si economic

| Frank51 a răspuns:

Pai daca s-a ajuns deja la atacuri terorise, doborat avioane, neintelegeri din astea care se pot rezolva in cateva minute, dar de fapt nu se vrea acest lucru. Daca deja s-a ajuns sa fie doborat un avion, atunci asteapta-te la orice!

| OoBunnyoO a răspuns:

Este foarte posibil. Sper insa daca incepe, sa nu se tina din nou pe teritoriul Europei. Sincer, cred ca de asta au inceput deja sa se ocupe tarile din Europa, in fine, Franta mai exact, Rusia fiind undeva intre, iar SUA..nu face parte din Europa.

Răspuns utilizator avertizat
| Anonimuserr a răspuns:

Al treila război mondial nu va fi ca precedentele ci mai degrabă un război al înfometării, dezastrelor naturale sau nucleare. Creşterea populaţiei şi diminuarea masivă a resurselor.
În 2015 vorbim de mai multe alianţe militare pe toate continentele * ONU care au ca menire să ţină sub control pacea şi de a descuraja orice intervenţie militară. Vorbind Europa aceasta este foarte importantă în acest context internaţional cele mai multe state NATO aparţin contineutlui European şi îi conferă un statut aparte acesteia. NATO va rămâne o organizaţie militară care descurajează orice acţiune. Concluzie, nu cred că în viitor Rusia va ataca un stat NATO pentru că atunci chiar ar veni al treilea război mondial. Lumea a evoluat mult de acum 70 de ani, cu toţii ştiim că ar avea repercursiuni negative şi nu ar dori nimeni asta. Este practic o lume a intereselor aceasta în care trăim fie că vorbim de companii, guverne sau relaţii interumane etc.
Iar dacă ne referim la nord-coreeni este previzibil un atac şi evident un război în nord-estul ASIEI ce va afecta toată acea zonă din Marea Japoniei şi încet încet angreând inevitabil şi alte state în acesta.
Aici este mult de discutat. Nimeni nu poate preconiza cu exactitate asta. Putem face supoziţii şi cam atât. Dar eu tind să cred că nu.

| OmniSpirit a răspuns:

Armamentul fiind sursa principala de venit global, baietasii au nevoie sa vanda ceva nu?
Si cum daca nu prim razboaie.
Totul este o mascarada de ma apuca si sila.