| stelianr a întrebat:

Credeti ca Republica Norvegia va parasi Uniunea Europeana, asa cum se aude?

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

1. Norvegia nu este în Uniunea Europeană
2. Kongeriket Noreg = Regatul Norvegiei - adică are rege şi este monarhie constituţională şi nu republică

Norvegia a susţinut de 3 ori până acum referendum pentru aderare la UE şi de fiecare dată poporul a votat împotriva intrării în Uniune.
Sincer, dacă ar fi fost referendum şi în România şi eu aş fi votat împotriva.

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

N-au cum sa iese ca niciodata nu au fost.Si ce sens are? Ai vazut cat e PIB-ul tarii? E printre cele mai bine organizate tarii ale lumiiwinking

| Roby67 a răspuns:

Dar de cand este Norvegia in EU? Ei nu au fost si nici nu o sa fie, la fel si Elvetia.

| stelianr explică:

Raspunsuri inteligente! Pacat ca la aceasta intrebare un ministru nu a sesizat capcana si din ignoranta a raspuns ca nu a aflat asa ceva. Stiti cine este ministrul? Este in guvern. Asta, ca sa mai glumim. Cu stim, s.r.

| eugem35 a răspuns:

Norvegia nu este in comunitatea europeana esti blonda ptecum udrea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu doamna Udrea, stati linistita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As dori ca aceasta tara sa nu intre in UE. Ce a adus UE tarilor europene memebre? De ce am intrat in UE si noi? Ne-a intrebat careva? Ne intreaba cand se i-au masuri ce ne privesc direct? Lasam pe altii sa ne decida soarta.

| Justme_2860 a răspuns:

RASPUNS PT "As dori ca aceasta tara sa nu intre in UE.Ce a adus UE tarilor europene memebre? De ce am intrat in UE si noi? Ne-a intrebat careva? Ne intreaba cand se i-au masuri ce ne privesc direct? Lasam pe altii sa ne decida soarta." 1. Iti place sa mergi in strainatate cu buletinul, nu? 2. Iti place sau ti-ar placea sa lucrezi dincolo legal si usor 3. Ar fi bine daca Romania ar exporta mai mult ca sa creasca PIB-ul? ( statele ne-membre UE au o taxa mai mare pe produsele exportate pentru a avantaja statele membre UE), 4. Guvernul nostru ii prost nu stie conduce. 5. intre 2004-2007 a fost crestere economica, ceea ce nu prea a fost inainte si o parte se datoreaza criteriilor Maastricht care trebuiau indeplinite. etc daca mai vrei motive iti zic.