| SaveTheNature a întrebat:

Cu cine veti vota maine?

35 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Eu il votez pe Klaus Iohannis.Mi se pare un om mai diferit fata de toata clasa politica, a facut treaba super in Sibiu si e si neamt.E omul cel mai potrivit, original si capabil.In lipsa lui l-as vota pe Vadim. Darraman deci la Iohannis

NOname
| NOname a răspuns:

Klaus Iohannis.

| OnuOnulică a răspuns:

Eu votez cu Teodor Melescanu!

| neutrino a răspuns:

Inca nu-i graba, astept oferte!

| anonim_4396 a răspuns (pentru neutrino):

Mici si bere asta seara e bine?laughing Sau 50 de lei?

| AlexanderAdrian a răspuns:

Votez Ponta pentru ca n-am nevoie la presedintie de unul care isi bate joc de noi aproape in fiecare interviu public si care sta la conducerea unui partid care pana mai ieri injura PDL-ul sub care s-au taiat salariile, pensiile si s-a crescut TVA-ul iar acum se pupa-n bot cu Blaga. E discutabil daca toata sarada numita ACL e sau nu inteleasa cu Basescu, tot ceea ce a facut Iohannis de cand a ajuns la conducerea PNL imi demonstreaza ca-i un mare mizerabil.

Cred ca Ponta poate asigura un climat de liniste in locul crizelor de nervi ale actualului presedinte betiv.

Iar cine n-a inteles pana acum, nu presedintele face legi si politici economice si de investitii ci Guvernul si Parlamentul. Dar e greu sa stii care sunt atributiile presedintelui daca nici macar Iohannis nu le stie. Poate ati uitat ca, intrebat cate articole are constitutia si cate se refera la atributiile presedintelui a raspuns ca nu raspunde la astfel de provocari si ca el in calitate de fost profesor e obisnuit sa puna el intrebarile.

Da da. Sunteti foarte convinsi de Iohannis, unii dintre voi, la fel cum ati fost de Basescu. Si-ati vazut ce-a iesit ca stam intr-un scandal ca de spitalul 9 de ani de zile.

| SaveTheNature explică (pentru AlexanderAdrian):

Cred ca Ponta, nu a reusit prea multe ca premier. Eu nu sunt m, ultumit de el. Asteptarile mele pentru un premier sunt MULT mai mari. Cred ca meritam sa incercam ceva mai bun. PSD? nu mersi ...prefer Basescu, pdl, pnl, ORICE etc etc -dar nu PSD!

| AdrianaBacescu a răspuns:

Iohannis.

| Țoglă a răspuns:

Klaus Iohannis, a făcut din orașul pe care l-a condus capitală culturală europeană

| contαbαndonαt a răspuns:

Iohannis, nu ca ar conta.
Stau si ma-ntreb, cat la suta o conta votul cetatenilor ROmaniei din perspectiva lor..., si cat conteaza cu adev. in realitate.

| Ben00 a răspuns:

Unul din cei 4 candidati ortodocsi.

| Moryami a răspuns:

Eu as merge pe Udrea, dar nu pot vota, n-am 18 ani tongue

| neutrino a răspuns (pentru Moryami):

Si eu as merge pe ea, macar o data, maine, ca dupa aceea nu o sa mai avem aceasta ocazie!

| sweetnov a răspuns:

M!

| Constantinescu_Andrei_1989 a răspuns:

Monica luiza macovei... Creatoarea DNA

| Constantinescu_Andrei_1989 a răspuns:

Domnule alexander adrian... Nu basescu a taiat mai baiatule salarile... Ci criza economica ce a cost resimtita in toata lumea... Am imprumutat bani de la fmi si ei ne au obligat sa strangem cureaua in anumite sectoare cum ar fi cel bugetar... Care stim cu toti cum se misca... Ex cozi la posta etc de pensii nu s-a atins nimeni. Creca tu esti fan antena si alti spalTori de creiere. Informeza-te... Ma sperie cand vad tineri ce il suporta pe Ponta. Azi este zi libera deci, NU PONTA! Macovei!

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru Constantinescu_Andrei_1989):

Da bine machiorvei. voteaz-o sanatos. Parca sunteti la gradinita, ai gasit si tu o poanta pe net si-o tot repeti.

| Roby69 a răspuns:

Klaus Iohannis big grin Daca iese Ponta Romania o sa fie si mai praf

| Moryami a răspuns (pentru Roby69):

Cum poti fi de acord, ca un NEAMT sa fie la conducerea Romaniei? straight face

| TortQuemado a răspuns (pentru Moryami):

Așa-i, să votăm rumânul.
http://centrudegenealogie.wordpress.com/......tor-ponta/

Dacă urmărești originile, neamul lui Iohannis e mai vechi decât al lui Ponta în acest spațiu care găzduiește al doilea cel mai rapid internet din lume.

Adevărata modernizare a României tot cu un german la conducere a început, btw.

| Roby69 a răspuns (pentru Moryami):

Asta e problema? decat spionu de Ponta germanu de Iohannis e cu mult mai bun s-a nascut in Romania si o iubeste! in plus jura pe tricolorul romaniei daca va iesi presedinte

| Moryami a răspuns (pentru Roby69):

Ma rog, vom vota maine happy Sa speram ca noul presedinte nu va fi increzut big grin

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru Moryami):

Domnule draga omu nu e neamt stai linistit. E copilul unor parinti sasi, nascut in Romania, mers la scoala in Romania, si care a lucrat doar in Romania. Si care ne spune ca motivul pentru care alti profesori n-au reusit sa-si faca sase case din meditatii e "ghinionul".

Daca au fetishuri cu nemti ce sa le faci? Asa e, nemtii sunt buni de pus la rana. In special ala care a facut cel mai mare genocid din istorie ajutat de suficienti alti zeci de mii de, ghinion, tot nemti.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru Roby69):

Nu stiu de unde ai scos-o pe asta eu stiam ca toti jura pe biblie. Normal ca Ponta nu iubeste Romania, de-asta a reintregit salariile taiate si a dat banii luati ilegal din pensii, si-a crescut absorbtia fondurilor europene de la 7 la 50% fiindca ne uraste pe toti. Soto.

| robi1990 a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Ce a facut Ponta a scumpit Motorina! ce zici tu sunt nimicuri el se foloseste de prosti in ultimu moment si ii ajunta ca sa il voteze! dar tu ce sa intelegi, esti un om al PSD-ului care a fost maniculat!

| Moryami a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Da? atunci ti se pare ca numele ''Klaus Iohannis'' este romanesc?

| Dandanache a răspuns (pentru Moryami):

Numele e cel care da nationalitatea? rolling on the floor
E bine, hai sa ii zburam din panteonul national pe Anghel Saligny, Henry Stahl, C. A. Rosetti, Cezar Bolliac, Caragiale, Xenopol, Panait Istrati, Davila, Macedonski, Mattis-Teutsch, Ivan Pat.zaichin, Gabriela Szabo si alti sute asemenea, pe motiv ca nu au nume romanesti, ce zici?

Tu nu stii diferenta intre cetatenie, nationalitate si etnie. Din fericire, nu ai drept de vot. Din nefericire, vei gandi la fel si dupa 18 ani, la fel cum gandesc milioane de romani in acest moment.

| Moryami a răspuns (pentru Dandanache):

Buna idee. Hai sa-i dam afara big grin

| Dandanache a răspuns (pentru Moryami):

Multe din elitele romanesti au fost de descendenta straina. Fara ele, Romania ar fi fost azi un Congo european. Cand Einstein a fost intrebat ce e, evreu sau german, a raspuns ca e om si ca, in viziunea lui, nationalitatea este pojarul omenirii. As curata oricand tara de romanii get-beget, dar lenesi, prostanaci si inutili, si i-as pastra pe cei de descendenta straina, care au facut sau ar putea face ceva pentru tara asta. Tu, in ce priveste mentalitatea, nu esti roman; ai fi o buna moneda de schimb.

| Moryami a răspuns (pentru Dandanache):

Iti dai seama ca eu iti raspund in batjocura. Nu ma chinui sa citesc toate porcariile pe care le-ai scris acolo big grin
Si multumesc de compliment.

| Dandanache a răspuns (pentru Moryami):

"Porcariile" alea se predau in scoala. Cum nu te chinui sa le citesti acum, nu te chinui nici la clasa. Succes la bac.

| Moryami a răspuns (pentru Dandanache):

De parca la bac se da ceva despre politica. In fine. Si nu te teme, nu am terminat inca gimnaziul, inca nu am dat examenul de evaluare nationala. Trebuie sa mai mananc mamaliga pana ajung la bac, stai fara grija big grin

| Dandanache a răspuns (pentru Moryami):

Nu e politica. Panoplia de "porcarii" aduna nume din istorie, literatura, arta etc.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru Moryami):

Pai nu e dar ce sa zic, ti-am explicat doar ca nu e nici pe departe atat de neamt cum il cred unii. Ba chiar mie imi place sa-i zic Claudiu Ionescu.

Normal ca mi se pare o lipsa de...ce vrei tu, sa votam un neamt fiindca vezi doamne un roman nu e in stare.

| Moryami a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Nici macar nu este crestin-ortodox.