| Gass93sv a întrebat:

Cum aflu daca mi s-a aprobat cererea de reducere a pedepsei de la 90 la 30 de zile ( de suspendare a carnetului ) au trecut deja 7 zile de cand au primit ce am timis eu prin plic recomandat.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti afla sunand la politia rutiera care ti-a eliberat permisul sau mergand personal sa te interesezi.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa faci 150 de mii de cereri, trebuie sa dai examen pentru reducerea pedepsei, iar raspunsul al aflii pe loc.

Te prezinti personal cu buletinul, completezi o cerere, daca iti este acceptata, te programezi, dai examenul, si daca-l iei, primesti raspunsul pe loc, conditia este ca in ultimul an, sa nu fi avut carnetul suspendat.

Răspuns utilizator avertizat
| KaSS a răspuns:

Cauta un numar de telefon si incearca sa ii suni.