| dantiberiu a întrebat:

Cum as putea inchide o firma (o societate) cu datorii fara sa platesc nimic?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate sa nu platesti nimic, datoriile trebuie platite. Poti sa ceri declararea falimentului, conform L.85/2006. Numai bine!

| SomeBodyThatDoesNotMatter a răspuns:

Parintii mei sunt in aceeasi situiatie. Nu se poate. Vorbeste cu un contabil bun, preferabil o firma mare si te vor indruma ei.
Toate cele bune! Pa-pa!

| danyelo112 a răspuns:

Dai faliment...esti in incapacitate de a mai continua si inchizi firma.

| miolina a răspuns:

Ai vrea tu sa nu platesti datoriile, nu-i asa? Pentru orice ai face in viata.Te-ai intrebat vreodata cum arati ca om in fata Lui Dumnezeu?