| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot face rost sa iau de un concediu medical? Am fost la medic de familie dar trebuia sa merg atunci, și acum nu mai vrea sa îmi dea.Va rog seriozitate.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca vrei seriozitate atunci trebuie sa intelegi ca cererea ta nu este nici seriosa si nici legala, ca nu-ti da nimeni un certifical medical ilegal, riscand puscarie, doar ca as asa vrei tu.

Daca medicul refuza inseamna ca NU esti bolnava si LEGAL NU ai acest drept.

| sierra1 a răspuns:

Ai aici situațiile LEGALE ref la concedii

https://www.metropolitanlife.ro/......l-medical/