| Stallone a întrebat:

Cum pot renunta la contractul meu cu Vodafone fara sa platesc taxa lor? Mi-au zis ca mai am 1 an de contract si trebuie sa le dau 400ron ca sa il anulez.

Răspuns Câştigător
| timeOUT a răspuns:

DA, nu prea ai cum, un contract gata semnat trebuie respectat,. sau platite restantele. asta e.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Citeste contractul, mai ales prevederile privind rezilierea, si vezi daca exista vreo portita.
Daca nu exista va trebui sa platesti taxa de reziliere (nu de anulare, aceasta inseamna altceva).

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă eşti în perioada minimă contractuală şi doreşti să reziliezi Contractul înainte de expirare, atunci TREBUIE să plăteşti contravaloarea abonamentului pe lunile rămase ( şi, eventual, o taxă cu titlu de "despăgubiri" ) - vezi Contractul pe care l-ai semnat!

Toate cele bune.

| sltlp a răspuns:

Nu ai cum. Asta se intampla daca esti la abonament...

| PeFuga a răspuns:

Ai putea sa ii "fentezi" mergand la un alt operator de telefonie mobila si sa iti inchei un abonament pe loc (ti se face portarea imediat. la cosmote am vazut un caz similar chiar). Orange va emite o factura pentru perioada din abonament pe care nu ai platit-o, probabil acei 400 lei, insa poti sa te faci ca ploua si sa nu o platesti pe loc, eventual o platesti cand ai bani, in rate...