| r31 a întrebat:

Cum se calculează media la
purtare pentru jandarmi?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu esti foarte clar, banuiesc ca te referi la conditia mediei la purtare pentru a candida la o scoala de ofiteri sau la una de subofiteri jandarmi.
Conditia este ca media generala la purtare a anilor de liceu sa fie de cel putin 9, asa ca se aduna mediile anuale si suma se imparte la 4 sau la 5 daca ai facut liceul la seral sau cu frecventa redusa.

| Lupică27 a răspuns:

La jandarmi o zi incare n-ai batut un protestatar e o zi pierduta si un punct scazut la purtare.

| LisaJulie a răspuns:

Media din anii de liceu nu poate fi mai mica de 9