| andrei1111234 a întrebat:

Cum se procedeaza pentru programarea la examenul teoretic...ti-o faci tu personal sau instructorul dupa ce termini sedintele de conducere si ti-a incheiat fisa de scolarizare?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de instructor! Unii instuctori isi inscriu cursantii la examen, pe toti odata, care termina in acelasi timp. Alti instructori iti dau tie dosarul sa te inscrii singur.

| darkcynical232 a răspuns:

Tin sa precizez ca am obtinut permisul anul trecut.
Odata ce am incheiat orele (si am platit scoala), am primit dosarul de la instructor. Cu acel dosar am fost personal la dprciv (intr-o zi aleatorie, fara programare)si desi am ajuns dimineata ca sa iau un nr. de ordine, am reusit sa intru de-abia la trei.
Nu stiu in ce judet stai, nu stiu daca in acel judet se accepta doar programari online (noua moda). Cel mai bine este sa il intrebi personal pe instructor daca e cu bilet de ordine sau doar prin programare online.