| doana22 a întrebat:

Daca am avut 2 saptamani concediu fara plata si pe urma m-am angajat la alta firma trebuie sa lucrez la acasta firma 1 an fara intrerupere pentru a beneficia de banii pentru concediu de maternitate?

Răspuns Câştigător
| mihaa a răspuns:

Eu stiu ca 6 luni trebuie sa lucrezii dar de acolo se scot zilele nelucratoare si concediile deci cel mai sigur este 9 luni compecte si atunci poti iesii in concediu de maternitate (daca acum o luna te-ai angajat si, peste o luna sa zicem ramii gravida, e ok, beneficiezii de concediu de maternitate)fara probleme

1 răspuns:
| EUSIATIT a răspuns:

Vei primi cu siguranat pentru ca nu ai avut intrerupere si apoi trebuie sa ai un an in cimpul muncii pina cind nasti deci cele 2 saptamini cred ca nu e o pb