| anonim_4396 a întrebat:

DACA AM CUMPARAT UN TELEFON de la un rom care vindea telefoane pe strada
ce mi-se poate intampla?
Nu stiu daca era al lui sau era gasit
Acum stau sa ma gandesc daca gasise acel tel si nu era al lui.
Ma gandesc daca sa folosesc acest telefon sau sa fie paguba mea si invatare de minte si sa il dau la gunoi

7 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Stai linistit, politia extrem de utila din Romania nu se ocupa cu furturi d-astea care se intampla mereu... poate sa-l gaseasca proprietarul daca vea o aplicatie anti-theft dar asta cred ca se rezolva cu revenirea la setarile din fabrica.

| VirusS97 a răspuns:

Depinde ce telefon. Daca este mai performant poate avea aplictii prin google sau altele care il localizeaza (in caz ca este furat)

| cristi62 a răspuns:

Daca e performant poate sa fie gasit.Ai grija!

| RxTx a răspuns (pentru cristi62):

NU STIU DACA ESTE PERFORMAT SAU NU Depinde la ce va raportati
da are GPS
este un Nokia 6700

| IonutBlogger a răspuns:

Da-i o researe generala si n-ai treba. laughing

| victor30 a răspuns:

Daca este smartphone poate fi localizat dupa IMEI in cazul in care proprietarul adevarat are actele telefonului (adica garantia care are lipit IMEI ul pe ea). Cu siguranta era "gasit" de rom laughing.

| bogdan050 a răspuns:

Ce telefon?