| IonescuRobert a întrebat:

Daca am numerele rosii valabile la o masina, ii mai pot scoate numerele negre(la inmatriculare)?
Sau trebuie sa astept sa expire astea mai intai si dupa i le pun pe astea negre?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu trebuie sa astepti expirarea valabilitatii inmatricularii provizorii (numere rosii) poti oricand sa faci inmatricularea definitiva.
La primirea numerelor de inmatriculare definitiva vei preda placutele cu numerele rosii.

| Frank51 a răspuns:

Numerele provizorii au ca scop tocmai circulația legală în vederea înmatriculării. Din momentul în care mașina este înmatriculată, numerele provizorii nu mai sunt valabile.

| Adrian5575 a răspuns:

Poti sa le pui pe cele permanente (negre) chiar daca cele provizorii (rosii) sunt inca valabile.