| miyako012 a întrebat:

Daca am viza de flotant pe Bucuresti,desi am domiciliu intr-o localitate din provincie pot sa votez LA LOCALE in acea localitate? Adica, daca viza de flotant ma opreste sa votez in provincie la alegerile locale? Va multumesc!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu conteaza viza de flotant, vei vota la domiciliu, acolo esti trecut in listele de alegatori.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă ai "viză de reşedinţă" ( "flotant" ) în Bucureşti, NU poţi vota acolo la alegerile locale - poţi vota acolo doar la alegeri parlamentare sau prezidenţiale!
La alegerile locale poţi vota doar în localitatea unde ai domiciliul STABIL!

Toate cele bune!