| love3372 a întrebat:

Daca ati fi oameni care dau legi si ar trebui sa dati o lege a somajului, cum ati formula-o? Sau o idee...

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Exista o lege a somajului, nr.76/2002, cu md. si compl. ulterioare si este destul de buna. O gasesti actualizata pe site-ul oficial al ANOFM.

| Radu284 a răspuns:

Legea mea ar suna asa:
In fiecare luna, un salariat poate pune 10% din salariul brut intr-un cont special, fara a plati impozite pe ei. Daca ramane somer, isi poate scoate acesti bani si ii poate cheltui, fara impozite, cu conditia sa nu scoata mai mult de salariul mediu brut*2 pe luna.