| laryedy a întrebat:

Daca cineva face inchisoare pentru abandonul de familie, ca nu si-a platit pensia alimentara la timp, dupa ce iese din inchisoare mai are de platit suma restanta? Va multumesc

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, trebuie sa plateasca suma restanta, faptul ca a facut inchisoare nu il exonereaza de plata. Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inchisoarea este pedeapsa pentru neplata la timp si pentru mai mult timp a obligatiei.Va platii oricum intraga suma, indiferent cita inchisoare va face.Numai bine.

Răspuns utilizator avertizat