| Gass93sv a întrebat:

Daca fac eu acasa o remorca ca asta pot sa o inmatriculez? http://www.okazii.ro/accesorii-auto/altele/platforma-aut o-a34878096

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca este vreun specialist de la RAR pe TPU, doar acesta ti-ar putea spune daca va fi omologata sau nu. Ti-am indicat conditiile de omologare, uita-te pe acestea si verifica daca remorca respectiva le indeplineste.
De asemenea te poti duce la RAR si sa ceri parerea unui specialist de acolo.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Pentru asta trebuie sa mergi la RAR sa intrebi care sunt conditiile pentru inmatriculare. Iti trebuie lumini, frana, etc. Oricum, zice ca sunt atatea acte ca-ti vine sa plangi.