| GuUumitza a întrebat:

Daca nu ma pot duce la somaj in ziua in care sunt programat sa imi pun viza pentru luna respectiva ce se intampla? Ma pot duce in alta zi? Pierd toti banii sau doar o mica penalizare pentru fiecare zi de intarziete?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In acest caz plata indemnizatiei se poate suspenda si se reia dupa ce te prezinti la viza si depui cerere de repunerea in plata. Cererea trebuie depusa in maximum 60 de zile de la suspendare.
Te poti duce in alta zi si nu exista nici o penalizare.