| anonim_4396 a întrebat:

Daca nu retrag o declaratie de la politie trebuie sa merg mai departe in instanta?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu dai detaliile necesare, respectiv in ce calitate ai facut acea declaratie: reclamant, martor, faptas, complice, etc si in ce cauza (pentru ce fel de infractiune). Spune acestea si o sa-ti dau un raspuns concret.

| JustRoxanne a răspuns (pentru Ioandelasal):

In calitate de martor.

| Ioandelasal a răspuns (pentru JustRoxanne):

Este greu sa-ti retragi declaratia de martor, cum o sa motivezi?
Ai putea fi acuzata de obstructionarea justitiei.

| Eastwood a răspuns:

Daca declaratia a fost facuta de tine trebuie sa mergi sa o revoci. Daca nu o retragi esti chemata in instanta.