| laurentiu_9029 a întrebat:

Daca se tot apropie alegerile si nu prea avem oameni de valoare, dar totusi finndca trebuie votat cineva, voi pe cine a-ti vota? Eu unul vreau sa imi conving parintii sa il voteze pe Remus Cernea, o persoana noncomformista care nu descrimineaza pe nimeni. El sta la conducerea Asociatiei Umaniste Romane, care promoveaza drepturi egale intre biserica, agnostici si atei.

11 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Minunatul asta n-ar trebui sa si candideze ca sa poata fi votat? Ca nu-l vad pe lista candidatilor.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Voi merge la vot, e dreptul meu legiferat prin Constitutia Romaniei.Pe cine voi vota? In nici un caz pe cel ce ne-a urat '' Sa traiti bine! '' Cred ca toti ne-am saturat de atata bine.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Voi vota, ca asta mi-i datoria de cetatean al Romaniei, cat mai stau prin zona. Pe cine? Nu stiu... Probabil ca pe cel mai galben happy

| Parintele a răspuns:

Da, e ok ca om. Nu stiu cum o sa fie daca ar ajunge presedinte printre atatea taraturi, dar este o alternativa prin care cetatenii pot spune: gata, ne-am saturat de puslamale imputite. Il admir pe Remus Cernea, ai apreciez activitatea sunt de acord cu punctul lui de vedere.si o sa merg la vot, in sfarsit, pentru ca o sa am de ce.

| ellene a răspuns:

S-a retras principele Radu, nu ma mai duc la vot... aveam o speranta in el. Restul = 0

| Dan a răspuns:

Eu pot sa spun ca m-am lamurit de persoanele politice din Romania si in general de politica interna.Cunos multe lucruri despre politica interna si internationala. Cea mai buna politica este cea de ajuta pe cei din jurul tau prin forte propri.

| Jonsdottir a răspuns:

Ce?! poftim?! in nicun caz laughing cand o sa fiu majora nu o sa am de gand sa ma duc la vot pentru. ca nu o sa am pe cine sa votez! nici parintii mei nu se duc la vot din acelasi motiv tongue si crezi ca remus asta o sa faca ceva bun in tarisoara noastra?! asa a facut si basescu in 2004, ne'a "cucerit" cu motto-ul "sa traiti bine!" si noi am pus botul!

By Dy
Xo~Xo

| Timishan a răspuns:

Suna tentant optiunea ta, insa, as vrea mai mult de la acest personaj ce l-ai facut cunoscut si celor ce nu-l cunosteau. big grin Daca pana la alegeri va reusi sa impuna votarea unei legi in care oamenii nemultumiti de el sa-l poata inlatura prin adunari spontane, publice, in masa, oriunde in tara, ...Cu alte cuvinte, sa se renunte la smechereala ca avem "drept" sa ne schimbam golanii ce ne conduc doar la voturile periodice. tonguewinking

| Chuck a răspuns:

Nu "a-s" vota pe nimeni. Oricum nu o sa faca nimeni nimic. Nu imi pasa. Imi pare rau de oamenii care au murit in '89 pentru ei, noi, pentru Romania.

| optimista_5827 a răspuns:

Nu voi vota

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nobodyhappy