| AlcolicSmile123 a întrebat:

Daca sunt la facultate, angajatorul este obligat sa imi asigure un program de 4 ore? Avand in vedere ca am fost angajata cu facilitati in urma cu 2 ani.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Angajatorul nu este obligat la nimic in aceasta privinta, daca ai CIM cu norma intreaga. Te poti intelege cu el si sa inchei un act aditionala la CIM, in care este prevazut timpul de lucru de 4 ore. Daca nu te intelegi si nu te prezinti la lucru iti poate desface disciplinar CIM.
Daca a primit facilitati patronul trebuia sa te pastreze minimum 18 luni si deja s-a depasit termenul.

| express11 a răspuns:

Acum ce sa spun.intra pe google-codul muncii.

| neutrino a răspuns:

Daca vrea, poate, dar nu este obligat.