| T0X1kSkuLL a întrebat:

Daca un hot ma ataca pe strada si eu in injunghi cu un briceag sau il impusc in picior(am arma inregistrata) pot face puscarie sau sa iau amenda?

Răspuns Câştigător
| Exaizo a răspuns:

Autoapărare.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de faptul daca se va retine legitima aparare, caz in care nu vei fi condamnat sau se va retine depasirea legitimei aparari, caz in care poti fi condamnat.

| Prezidentul a răspuns:

Eu te-as baga in puscarie, ti-as da si sentinta definitiva sau pedeapsa cu moartea.

| pufulescu a răspuns (pentru Prezidentul):

Nu mai bine ti-ai da tu drumul in gol de pe un bloc cu 10 etaje, decat sa scrii aberatii pe aici?

| Prezidentul a răspuns (pentru pufulescu):

Ai baut lapte stricat? Eu n-am 10 vieti ca tine...