| Antisistem11 a întrebat:

De ce daca cineva îndrăznește să critice guvernul israelian este catalogat imediat antisemit? Brusc nu mai avem libertatea cuvântului? Mister mister...

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Exista libertatea cuvantului si ai dreptul sa critici, bineinteles daca critica este conforma cu ce ti-am spus la cealalta intrebare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde cum il critici.

daca ii critici doar pe motiv ca sunt evrei, esti antisemit.
daca ii critici ca au omorat civili in gaza nu mai esti antisemit.