| Anomim2025 a întrebat:

De ce în Europa partidele extremiste au început să prindă?

Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Europa asa cum se prezinta azi in politica ei a dezamagit.Au fost promisuni mari si asteptari mari.

2 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Pe scurt datorita saraciei care a inceput sa loveasca europa. Cea mai mare parte a extremismului de aici incepe.

Apoi pe acest fundament si alte mici politici precum imigrantii, Crimeea, etc.

UE nu e SUA. Si se pare ca nici nu va fi...

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Situatia e aceeasi ca in '33 cand a venit national-sociaismu la putere cu Hitler. Criza economica si morala, oamenii nu mai au incredere in cei care au fost si simt nevoia de schimbari radicale si de dictatura ( alta decat pana acum )