| GolopențaAdrian a întrebat:

De ce unele poze care sunt facute de oameni din alte parti in Coreea de Nord sunt interzise occidentului? Pentru ca sunt mai dezvoltati tehnologic sau ca sa nu se vada ca acolo exista asa ceva?

Răspuns Câştigător
| justadream94 a răspuns:

Nu am auzit sa fie interzise occidentului in schimb ce se intampla in occident e interzis in coreea de nord pentru ca traiesc in comunism.

Populatia e mintita si infometata.

Chiar si jurnalistilor straini le este interzis sa filmeze in anumite zone care nu trebuie vazute.

Este si un film facut in care arata viata de acolo.Si chiar documentare.

| GolopențaAdrian explică (pentru justadream94):

Si care este filmul care arata viata de acolo?

| justadream94 a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Https://www.youtube.com/watch?v=7Ntv2woAIOM
asta ar fi 1. dar nu e cel complet.

| GolopențaAdrian explică (pentru justadream94):

A l-am vazut si alalalt care este?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai dezvoltati tehnologic?

Nu permit accesul strainilor si implicit fotografierea in majoritatea zonelor pentru a nu se vedea saracia lucie in care traiesc

| Radu284 a răspuns:

Cum adica sunt interzise occidentului?

| GolopențaAdrian explică (pentru Radu284):

Sunt interzise ca liderul nu vrea sa vada pozele occidentul

| Radu284 a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Pai logic ca nu vrea. Se face de ras.
Magazine goale, strazi goale, oameni care mor de foame (la propriu), etc.

| GolopențaAdrian explică (pentru Radu284):

Stiu ca se face de ras dar totusi occidentul le-a vazut

| alexandrualind a răspuns:

Poate sunt poze secrete.