Întrebare recomandată | LanguageMaster a întrebat:

De ce unii politisti care patruleaza litoralul romanesc nu poarta pistoale?

12 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pentru ca sunt politisti de supraveghere. Cei de interventie sunt pe aproape si au arme. Astia au spray.

| LanguageMaster explică (pentru Salontanul):

Apropo,polițiştii folosesc arme de aruncat precum cuțite de aruncat, topoare de aruncat sau stele ninja?

| Salontanul a răspuns (pentru LanguageMaster):

Nu. Poate cei de la trupele speciale. Politistii obisnuiti, nu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru LanguageMaster):

Da, au shurikenuri.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Le-au vandut pe o vodka.

| Copila2016 a răspuns:

Poate poarta dar nu ai vazut tu.

| LanguageMaster explică (pentru Copila2016):

Dar sunt foarte multi care nu poarta!

| Copila2016 a răspuns (pentru LanguageMaster):

Poate au pistoalele in masina.

| LanguageMaster explică (pentru Copila2016):

Dar de ce nu le poarta la ei?

| Copila2016 a răspuns (pentru LanguageMaster):

Pentru ca poate nu au nevoie sau sunt in pauza, politistii poarta pistoale doar cand s-a intamplat vreo crima sau ceva.

| LoveSleep a răspuns (pentru Copila2016):

Și dacă dau de o crimă în desfășurare?
"Nu mișcă nimeni! Fug până la mașină să-mi aduc pistolul. Lasă punga cu bani, Dani Mocanu, te văd!"

| RazvyEnglezu a răspuns:

Ca au iesit si ei la plaja, mane.