| anonim_4396 a întrebat:

De sarbatori se pot face pasapoarte tongue? Funda! Adica nu chiar de craciun, dupa sau inainte.

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În general, în 22 şi 23 ( respectiv 29 şi 30 ) decembrie este zi normală de lucru, iar în 24 şi 31 poate fi zi scurtă sau chiar liberă.

Vezi, spre exemplu, orarul Direcţiei de Paşapoarte Cluj-Napoca ( de unde sunt eu ) :
http://www.pasapoartecluj.ro/orar.html

Bănuiesc că orarul este asemănător şi în alte judeţe :)

Toate cele bune.

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Deplaseaza-te la fata locului, in caz ca nu gasesti programul pe net! La Cluj, spre exemplu, si-au postat programul special de sarbatori :http://www.pasapoartecluj.ro/orar.html
p.s. Nu am nicio informatie cum ca, programul celor din Cluj este sau nu general valabil pentru toate serviciile de pasapoarte din Ro.

| Causanu_Elena-Ramona_1981 a răspuns:

Sigur ca da,,, tocmai de sarbatori este mai incarcat programul

| Bogdan_Mario_1985 a răspuns:

Cred ca da