| petru a întrebat:

Dintre cei ce se sbat sa ajunga presedinte al Neamului crestin-romanesc este macar unul care sa aiba Demnitate?
Daca da care?

Răspuns Câştigător
| NimeniCuActe a răspuns:

Nu, pentru ca e democratie si noi am sarit in polul opus odata cu trecerea de la comunism la democratie. Acum unii pot sa-l jeleasca pe Ceausescu ca-i mort (impuscat chiar ceea ce mi s-a parut lame, patetic, jenibi... ca si la Saddam de altfel) Iar romanii inca se lasa vrajiti de niste reclame, spoturi, motto-uri, discursuri tampite si de prost gust care ar impresiona doar niste retarzi sau prosti de-a dreptul. Momentan prefer monarhia, accept comunismul si urasc democratiahappy

10 răspunsuri:
ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Prietene, este ca si intrebarea cu oul si gaina. Din punctul nostru de vedere, al celor guvernati, niciunul nu a fost la impartirea demnitatii. Din punctul lor de vedere, fiecare se considera cel mai demn, daca demnitatea are grad de comparatie. Pentru conformitate, vezi bancul cu sexul spus de prostanacul Geoanalaughing

| petru explică:

Suveran si Majoritar in Tara Sa, (azi) Romania este Neamul romanesc, care este fundamentat pe principiile Crestinatatii!
Dee Dumnezeu bine si celor ce nu stiu aceasta!
petru./Cluj

| Ben. a răspuns:

E un presedinte si pentru noncrestini sau atei? sau dupa ce va fi ales 1 presedinte roman si crestin vor fi scosi in afara legii? nu mai bine sa fie gazati?

RaduCiocan
| RaduCiocan a răspuns:

Nu exista neam crestin-romanesc, exista doar neam romanesc (deocamdata). Insa fiecare e liber sa se considere crestin-ortodox sau de alta denominatiune dupa credinta sa.
Din pacate, demn nu prea vad a fi vreun candidat la presedentie in acest moment. Ramane sa alegem ce e mai uitil in conditiile date. Sa alegem raul cel mai mic, oricare ar fi el tongue

| Cryss a răspuns:

Niciunul happy. Nu cred ca stie vreunul ce este demnitatea.

| N538961518 a răspuns:

Mama petrica ce nationalist esti...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmmm, eu te intreb numai daca ai vazut undeva demnitatea clasei politice romanesti. Daca da, spune-mi si mie, ca mi-a scapat amanuntul asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Catavencu.il stie toata lumea.

Răspuns utilizator avertizat
| iluminous a răspuns:

Dragii mei, voi credeti ca pe presedintele tarii il alegem noi prin voturi? nu este asa.america este condusa de o marioneta, la fel si iraq, si romania si multe alte state