| RAY a întrebat:

Doar cine stie va rog

e adevarat ca dupa ce termini un colegiu tehnic intri in somaj cu plata timp de 6 luni? chiar daca e seral de zi?

Răspuns Câştigător
| Jessica007 a răspuns:

Da este adevarat. Dupa ce termini liceul te duci cu actele de somaj la fortele de munca.Limita de timp este de 60 de zile in care ai timp sa faci asta.Eu am intarziat o zi din motive personale si nu am mai putut face nimic.Bafta!

1 răspuns:
| AlexandrulS a răspuns:

Intri in somaj dupa terminarea liceului doar daca iti depui actele de somaj la fortele de munca! Dar daca nu ma insel este o limita de timp dupa ce termini cursurile de cateva luni in care poti sa aplici.