| salutare123 a întrebat:

Doresc sa amplasez un stand mobil de tip bicicleta pe un trotuar public, acesta nu va incurca circulatia deoarece va fi amplasat pe margine de tot.

Stand-ul despre care vorbesc, ca suprafata, ar ocupa aproximativ 1m patrat si arata asemanator cu acesta: https://coffee-bike.com/cz/wp-content/uploads/sites/13/2 015/09/201509C...

Ma puteti ajuta spunandu-mi ce acte imi sunt necesare de la primarie pentru a putea face asta? Va multumesc mult de tot!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa obtii autorizatie de la primarie, trotuarul este proprietate publica a unitatii administrativ-teritoriale.

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Mergi la primarie.

| FageAndrei a răspuns:

Depinde de primarie. cel mai bun lucru ar fi sa mergi la primarie si sa te interesezi. e o problema ce poate fi usor rezolvata deoarece e comuna happy