| anonim_4396 a întrebat:

Drumul spre... mai bine, trece prin noi. Raman cicatricele!

Răspuns Câştigător
| TTM5 a răspuns:

Legea optimistă a tranziţiei.

6 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

E adevarat; dar sa nu uitam ca mai binele e dusmanul binelui iar cicatricile lasate de el mai adanci. Poate ca secretul unei vieti fara rani dureroase ar fi sa ne multumim cu ce avem. Vorba profetului:"Nu-mi da,Doamne, saracie, nici bogatie; da-mi in fiecare zi painea care-mi tebuie."

| Elena1234456 a răspuns:

Intrebarea?

| Raphael a răspuns:

Poate fi comentat si un gind, nu numai o intrebare. Era o tema, o provocare la dezbatere...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acele cicatrici cu toate ca sint urite la vedere dar demonstreaza greutatile si pericolele prin care ai trecut si arata totusi ca ai supravietuit si ca esti ceva mai puternic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de drum si cicatrice, uneori, nimic nu se vindeca...

| Er1 a răspuns:

Eu nu înțeleg, cu ce vă ajută chestia asta?
Bănuiesc că aici ar trebui să se pună întrebări care să ne ajute, nu să dezbatem așa aiurea subiecte.