| DanielVălean a întrebat:

După părerea dumneavoastră, care sunt șansele să izbucnească al III-lea război mondial anul acesta? Credeți că România va fi o țintă a altor țări? Din ce cauză se hârjonesc marile puteri ale lumii?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

70 si ceva % si RO e teoretic tinta Rusiei atat. Se harjonesc pentru ca stiu situatia in care rasa umana nu mai poate trai pe pamant si in loc sa se autodistruga lent aleg varianta sa se automacelareasca mai repede

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca va fi vreodata un al 3 razboi, la cate bombe nucleare are fiecare mare putere a planetei, si ei sunt constienti ca nu ar mai ramane nimic din planeta asta daca le dau drumu la toate

| RIze1KDE1LuNA a răspuns:

E prea mult de discutat la intrebarea ta. Te poti documenta pe net.

| angelcore a răspuns:

In primul rand de ce ar izbucni un al 3-lea razboi mondial anul asta? In al doilea rand Romania este inconjurata de doua mari puteri Germania si Rusia deci nu este un punct strategig foarte bun, apoi resursele noastre nu sunt magnifice. Si ca sa iti raspund la a treia intrebare "marile puteri" sunt acolo pentru un motiv si cum conducatorii au sete de putere niciodata nu e prea mult sti ce zic? Dar de aici pana la izbucnirea unui al3-lea razboi mondial mai e mult.

| LaurNebunu a răspuns:

Nu mi e frica de niciun razboi chiar daca mor oameni mai bine decat sa traiasca asa, pe mine ma enerveaza teroristii aia care au lovit din nou laughing

| BlueEBirdD a răspuns:

În prezent există deja un război, doar ca un război rece! Adică? Un război care se desfășoară pe plan politic, nu militar.Eu nu cred ca un al III-lea Război Mondial ar putea izbucni prea curând. Marile puteri ale lumii nu putem spune ca se hârjonesc, există doar conflictul dintre SUA și Rusia, care dureaza de mult timp, unde a intervenit Germania și celelalte pentru a liniști lucrurile. Dacă ar izbucni un nou război sunt foarte mari șanse ca România să fie cucerită! De ce? Ne aflăm între ruși și unguri, care după cum știm vor Transilvania și e posibil ca și bulgării să fie împotriva noastră. Asta e părerea mea! Toate cele bune!