| iulian22 a întrebat:

E legal sa detin un lockpick in Romania?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai, atata timp cat nu intri in casa altora sau in garajul altora, nu vad pe cine ar deranja sa ai tu asa ceva...

6 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Pai depinde ce vrei sa faci cu el? Daca e pentru momentul in care iti uiti cheile acasa nu cred ca cineva se supara ca iti deschizi usa, dar daca vorbim de usile vecinilor, sau ale necunoscutilor e o problema. Cred ca nimeni nu vine sa te caute daca detii ceva in casa ta cata vreme nu ai o activitate infractionala. De fapt detinerea nu e totuna cu utilizarea... happy

| unuzero a răspuns:

Atata timp cand nu dauneaza vecinilorwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa fie legal? Sa poti intra asa in casa cui vrei tu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu zic ca ar trebui sa fie legal, daca nu deranjezi pe nimeni de ce nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, hai sa iti povestesc ceva, eram la politia capitalei si aveam un astfel de breloc tip briceag adica o unealta prinsa in legatura de la chei nici macar nu vrei sa stii cati si-au dat seama ce este acel dispozitiv tip briceag, iar ca sa detii asa ceva trebuie sa ai firma de lacatuserie si sa fii in evidenta lor, altfel daca te prind cu ea ti-o confisca si iti fac si dosar penal, sfatul meu este sanu te joci cu asa ceva pentru ca vorba umbla repede.

| busuioc a răspuns:

Cred ca e legal sa-l detii, ca doar nu-i arma de foc! Totusi, cred ca e ilegal sa-l folosesti pe alte usi decat cea de-acasa de la tine...