| VadTot a întrebat:

Este adevarat ca Biserica va primii mai mult bani de la buget decat ar primii Invatamntul si Sanatatea",?"

Oare este normal?

7 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

NU ESTE ADEVARAT!--- studiaza cifre, nu vorbe aruncate in spatiul public!
Cifrele pot fi studiate pe site-ul Ministerului de Finante, in Anexa 3 a Proiectului Legii bugetului de stat pe anul 2015 :http://www.mfinante.ro/proiectbuget2015.html?pagina=domenii

Buget 2015 (propus) pentru:
* Secretariatul General al Guvernului ->total general: 6.966.800.
Cultele, respectiv Secretariatul de Stat pentru culte, una dintre institutiile finantate PRIN BUGETUL Secretariatului General al Guvernului va primi 308.385 din totalul general.
* Ministerul Sanatatii ->total general : 4.536.305
* Ministerul Educatiei Nationale-> total general: 9.132.431

| VadTot explică (pentru alessia5158):

Ce diferenta. mda. laughing crying(
Diferenta de tot rasul! dar si plansul!

NOname
| NOname a răspuns:

În ţara idioţilor condusă de idioţi e normal.

| Giz?z a răspuns:

Da, e adevărat. Nu, nu e normal. D-aia vreau ca toţi ordinarii ăia din BOR şi politică să facă un cancer şi să se roage la Dumnezeu să-i trateze. Dacă vin la spital, un şut în fund şi-afară.

| sappy a răspuns:

Orice om cu minte isi da seama ca nu este normal, dar era de asteptat! Totusi inca suntem un popor destul de primitiv si nici nu vrem sa ne schimbam prea curand!

| AC4S4 a răspuns:

Degeaba cheltuie bani pe educatie daca sistemul e prost facut. sistem comunist.
Si NU, nu e normal ca sa-ti raspunde la intrebarehappy

| Skylimit a răspuns:

Deci orice om care ar spune ca este normal ar fi ori nebun ori indoctrinat.