| ksuper31 a întrebat:

Este legal să angajezi muncitori necalificați?

Răspuns Câştigător
| Marius_Florin_1994_fVLz a răspuns:

Da, este legal. Atata timp cat il angajezi cu contract de munca pe perioada determnata sau nedeterminata. Si eu am fost angajat tot ca muncitor necalificat cu contract de munca.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da. Muncitori necalificati sunt peste tot in lume. Ce te deranjeaza?

| OnuOnulică a răspuns:

Da, evident că e legal. Cum crezi atlfel că muncesc unii muncitori necalificați?

| Radu284 a răspuns:

Nu, e ilegal, ei trebuie sa moara toti de foame, sau sa primeasca ajutor de somaj. Daca nu au doctorate in domeniile in care vor sa lucreze, nu au ce caut ain campul muncii.

| MedRex a răspuns:

Da, normal. Însă depinde pentru ce. Ca să dai cu mătura nu te instruiește nimeni ori să pui capace la borcane. E ilegal să angajezi muncitori fără calificare în o meserie care cere treaba asta.

| Răzvi4Deni a răspuns:

Nu mi se pare normal safie angajati muncitorii necalificati, insa cred ca este legal.