| anonim_4396 a întrebat:

Este legal sa fumezi Salvia Divinorum in Romania? Nu e tot un drog? Prietena mea a fumat si mi-a zis ca e ok, dar eu ma intreb daca nu e narcotic... Voi ce credeti?

2 răspunsuri:
| Sara a răspuns:

Da. sunt legale din 2008. din acest an am observat si in mica mea urbe. botosanihee hee 3 magazine de acest fel! iti imaginezi? da. spatiu pierdut pntr niste droguri, k tot droguri sunt.

| ioanaa a răspuns:

Eu am mai intrebat odata pe acest site, dar se pare ca nimeni nu a inteles la ce m-am referit. Mai nou, s-au deschis magazine ce se numesc coffee-shop, unde se vand droguri "legal". Si oricum sanatos nu are cum sa fie. Si intr-un fel mi se pare ok ideea, dar totusi nu sunt in totalitate de acord cu asta.