| anonim_4396 a întrebat:

Este legislatia moto la fel ca si cea auto? Vreau sa dau de moto, ce trebuie sa mai invat pe langa?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Legislatia rutiera este aceeasi pentru toate autovehiculele, fie motociclete sau masini.
Pentru a vedea ce trebuie sa stii, in special pentru motociclete, citeste Ordinul MAI nr.268/2010, privind examinarea pentru obtinerea permisului de conducere, in special prevederile privind testul teoretic pentru categoriile AM, A1, A2 si A, ce se urmareste in special si lista cu greselile ce se puncteaza la testul practic la aceste categorii. Gasesti ordinul actualizat la zi pe drpciv.ro.

| Anonimuserr a răspuns:

Puţin mai diferită dar în esenţă este la fel cam aceiaşi. Chestionarele sunt puţin diferite pentru categoria A.