| anonim_4396 a întrebat:

HEI! Salut TPU! Raspundeti-mi si mie la urmatoare intrebare: Cine credeti ca va fi presedintele romaniei? Votati aici:

http://strawpoll.me/2898034

11 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Mie mi-ar placea sa fie Iohannis!

NOname
| NOname a răspuns:

Klaus Iohannis.

| SaveTheNature a răspuns:

Tu ai intrebat cine credem ca va fi viitorul presedinte al Romaniei?
Pai raspunsul corect este:
Toti votam cu Klauss Iohanis -dar va castiga Ponta.

| anonim_4396 explică (pentru SaveTheNature):

Stiu, si eu tot cu Klaus Iohannis. Dar nu cred ca va castiga Ponta. Stiu, s-au facut niste sondaje telefonice dar acele sondaje s-au facut doar intre 974 de romani! Nici macar 1000! Si exista si o marja de eroare. Sper sa fie Iohannis.

| OnuOnulică a răspuns:

O sa iasa Iohannis, din pacate. Dar eu vreau sa iasa Teodor Melescanu!

| AlexanderAdrian a răspuns:

Sa speram ca nu va castiga diletantismul politic. Cred ca va castiga Ponta iar eu il voi vota.

| ALGator a răspuns:

K.I.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

OMG! Nu cred! Atata lume l-a sustinut pe Iohannis (si eu tot pe el il sustin)! Dar de ce a iesit Ponta? E o diferenta imensa:

VICTOR-VIOREL PONTA: 3836093 voturi - 40, 44%

KLAUS-WERNER IOHANNIS: 2881406 voturi - 30, 37%

Mai vedem in turul 2!

| AdrianaBacescu a răspuns:

Klaus Iohannis.

| Țoglă a răspuns:

Klaus Iohannis, normal.

| Roby69 a răspuns:

Sa speram ca nu Victor Ponta, eu il sustin pe Iohannis