| Väinämöinen a întrebat:

Hei TPU.

Cand va forma Johannis noul guvern?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Guvernul României va fi schimbat cel târziu în 2016.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Presedintele ales K.-W. Iohannis isi va lua in primire functia de presedinte pe 21 decembrie.
Presedintele nu formeaza noul Guvern, nu are asemenea atributii.

| Purec a răspuns (pentru Ioandelasal):

Haha si pun pariu ca a votat la ultimele alegeri happy ce trist..pacat ca nu se poate acorda drept de vot doar unui anumit segment al populatiei...sau sa se "Educe" intr-un fel oamenii, sunt asa multi care habar nu au care sunt atributiile unui presedinte...

| AdrianaBacescu a răspuns:

Cel mai tarziu in 2016.