| fwegvfwevfqwec a întrebat:

Cum si din cauza a ce ar putea incepe un al 3-lea razboi mondial?

4 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Lupta pentru resurse, controlul unor zone tampon pentru a proteja interese economice etc etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Planul nuclear. Inarmarea tarilor cu echipament nuclear.
2. Planurile Rusiei de a re-integra spatiile din fosta URSS. Vor interveni SUA si NATO si se va declansa WW3.
3. Korea de N si de S vor porni un razboi in care vor fi angrenate si alte state cu interese strategice.
4. Statele unite in cautarea resurselor (petrol, minereuri, etc) vor starni tarile islamice.

| Georgemy2 a răspuns:

Din cauza rasismului dintre noi, diferentelor inpuse de religi, situatilor materiale, coruptiei, nesimtirii si dorintei de a fi mai presus de toti

| BogdanBitz a răspuns:

Sunt multe cauze dar nu cred ca va incepe prea curand.