| BATTLEGROUND a întrebat:

Hei TPU

stim cu totii ca se vrea o reducere drastica a populatiei planetei deoarece,, reprezentam un pericol pentru planeta,,
Planeta ramane fara resurse
Acceleram incalzirea globala
Toti conspirationistii neaga incalzirea globala si spun ca noi putem sa fim inca pe atat de multi si sa traim mii de ani pe pamant fara probleme doar ca cei puternici vor depopularea pentru a ne imputina si a ne controla mai usor!

Eu am inceput sa cred ca cei ce vor reducerea populatiei au si ei dreptatea lor!
noi suntem ca niste virusi pentru pamant!
noi cand avem virusi facem febra! ne incalzim foare tare pentru a distruge virusii
Ei bine ceva de genu face si pamantul cu noi laughing))

in acest ritm nu cred ca rasa umana o va mai duce mult!
Am inceput sa cred ca cei ce vor asta au dreptate sad

VOI CE PARERE AVETI? O.o

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prostii, nu exista "conspitationisti ".

| Perfectshoter a răspuns:

Ai dreptate.

| Andreeasps a răspuns:

Ai perfecta dreptate, dar daca ai peste 20 de ani totusi eu zic sa stai linistit ca o sa prinzi fara probleme o varsta inaintata. Problema de care ai zis tu o sa afecteze generatiile urmatoare asa ca nu e treaba noastra ci o sa fie treaba lor. Du-te la mare distreaza-te, oricum populatia Romaniei are pib negativ.

| DanteRoman a răspuns:

Pai poluarea reprezinta contaminarea mediului inconjurator cu materiale aruncate la intamplare care interfereaza cu sanatatea umana si cu satanatatea planetei ca urmare se stie faptul ca, calitatea vietii scade drastic iar functia naturala a ecosistemului nu face fata valului de poluare excesiva.
Chiar daca uneori poluarea mediului inconjurator este un rezultat al cauzelor naturale cum ar fi eruptiile vulcanice, seceta, inghetul cea mai mare parte a substantelor poluante provin tot de la activitatile umane.Prin urmare daca toti continuam in ritmul asta sa poluam mediu nu vom mai exista in cateva sute/mii de ani.Insa aici intervine tehnologia care ar putea salva planeta.Prin costruirea energie eoliene, o energie narurata, a masinilor electrice. Drept urmare salvarea pamantului inseamna modernizare, consum adecvat folosind resurse inepuizabile. Funda daca te-am ajutat!