| GegGeorgian a întrebat:

Heii TPU! Am 16 ani si doar ce am luat permisul de categoria AM, pe cand am inceput scoala nu stiam ca am voie sa dau si de categoria A1 de la 16 ani...intrebarea mea este ce ar trebui sa fac ca din AM sa am permis categoria A1, sa platesc scoala iar, iar sala, iar traseu? tinand cont ca e aceeasi scoala, acelasi traseu si acelasi examen..Sau este vreo alta metoda de a mai scuti pasii acestia?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va trebui sa faci iarasi scoala de conducere pentru categoria A1 si sa sustii testele teoretic si practic.
Testul practic nu este chiar acelasi, pe langa poligon trebuie sa faci si conducerea prin oras.

2 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Nu e aceeasi scoala, nici examen. la am dai doar poligon, la a1 dai si traseu, deci ai ore si de condus in oras, pecum si faptul ca la poligon la am ai doar o proba in 150 secunde, la a1 ai 2 probe de poligon in 210 secunde. alta treaba

suntserios
| suntserios a răspuns:

Teoretic trebuie sa faci totul de la capat pentru ca e alta categorie, practic intreaba la scoala de soferi