| MădălinaDinu a întrebat:

aș vrea să știu cât durează o cauză în tribunal. Tatăl meu a scris pe certificatul lui, unde trebuia să fie scris numele tatăl lui,"tata", iar acum au început procesul. Fără certificat nu poate ieși din țară (Italia), și asta ar însemna că la vară (în August) nu mai mergem în România. cât credeți că va dura această cauză?...

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de obiectul procesului, de cat de aglomerata este instanta si daca se uzeaza de caile de atac ale primei hotarari. Poate dura de la 3 luni la 1 an sau chiar mai mult.