Antonia_4818
| Antonia_4818 a întrebat:

Http://www.youtube.com/watch?v=rhqtLefUvA4
Mi s-a parut interesant... si m-am gandit sa va arat si voua! Fiecare are dreptul sa creada sau nu... Eu doar va arat!

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Parerea mea: cine a facut acest filmulet de prezentare a avut mintea limpede, nu si-a batut capul cu subzistenta sa de ziua urmatoare. Probabil a fost facut inainte de recesoune.
In fond, dati-mi aproape orice subiect si pot si eu sa "gasesc" asa zise "dovezi", pe care sa le prezint...

Antonia_4818
| Antonia_4818 explică:

Adevarul e ca naivii si ignorantii isi merita soarta... Nu comentez mai mult. Cine stie la ce ma refer, vede si recunoaste semnele si oamenii! Haosul e creat!

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Fiecare isi conduce viata singura.nu mai crede in tot felul de speculatii care sunt argumentate cu dovezi simple si infantile.sa fim seriosi... tu chiar crezi ca romania este controlata? eu zic ca daca ar fi controlata ar arata mult mai bine...laughing

| mariusres a răspuns:

ma bucur ca exista oameni care mai si gandesc(marverde, mike1993). nu doar pun botul la tot felul de campanii mincinoase. de multe ori prostiile astea cu masoneria vin din partea organizatiilor de extrema dreapta care simt ca nu mai pot controla oitele. bineinteles ca nu exista nicio conspiratie pentru simplul motiv ca lumea at arata TOTAL altfel intr-o asemnea ipoteza. uitati-va in jur cat haos si probleme exista, exact cum te-ai astepta sa fie lumea in lipsa unor coducatori "malefici" happy.

| oareunde a răspuns:

E un filmulet care aduce niste pseudo dovezi total infantile si jenante. In Australia de exemplu, exista in fiecare cartier o organizatie de masoni, in care se pot inscrie oamenii, legala. Nu masonii ne conduc lumea. laughing

| julie a răspuns:

E un filmulet destul de interesant...sunt cu totul de acord cu afirmatia pe care ai facut-o ma jos.naivii si ignorantii chiar isi merita soarta...nu vreau sa aduc argumente pro sau contra acestui filmulet. spun doar ca e folositor si ca noi "lumea" ar trebui sa fim mai atenti la ce se intampla in jurul nostru.

| username_7558 a răspuns:

Francmasonii au existat din timpuri străvechi, şi organizaţia lor nu este una secretă (din moment ce se dovedeşte că toţi proştii au auzit de ea) cat una inaccesibilă (adică nu poţi să devii membru doar dacă ai votat cu Becali). În plus, scopul lor nu este să domine lumea într-un mod malefic (similar personajelor negative din filmele cu James Bond), ci să îşi menţină vie organizaţia şi să aibă grijă de propria piele.
Dacă vreţi să vedeţi ceva cu adevărat tulburător, uitaţi-vă la "Zeitgeist" şi "The Corporation" (bine, e tulburător dacă înţelegeţi ceva din ele). Cei care vă conduc lumea nu se sfiesc să o arate, şi nici nu se dau drept "organizaţii secrete" sau alte basme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cercetati scripturile.

| extratigrutza a răspuns:

chiar interesant.Pavel Corutz ii numea "bubuli"