| marry a întrebat:

Imi poate spune cineva cu ce se ia super-glue de pe mana? am folosit la ceva si am scapat putin si pe piele...stie cineva?:-s

Răspuns Câştigător
| Orannginna a răspuns:

Cu apa calda si piatra ponce. La mine a functionat, incearca si tu.

14 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Citisem pe undeva sa-ti tii mainile in apa rece. Dar am incercat si mai degraba imi inghetau mainile decat sa se duca lipiciul... Incearca sa iti inmoi pielea cumva si sa-l dai jos... Cred ca ar s-ar duce mai usor daca ai face o baie fierbinte... sau ai stau putin cu partea afectata in apa calda...

| BebeStrumf a răspuns:

Cu apa fierbintehappy ca se decorjeste.

| M4RK a răspuns:

Se duce odata cu timpul sau poti incerca ceva unguent, sau freaca pielea de cava piatra

| www a răspuns:

Ok, deci mi s-a intamplat mai demult, da cu foarte multa apa, dupa incerca sa smulgi stratul de lipici daca intelgi...nu ti se intampla nimci.

| florinel_8849 a răspuns:

Tine mana in apa calda apoi cu o piatra din acelea pentru calcie

| ICanLoveYou a răspuns:

Pai eu cand eram la mica nu stiu am incercat sa-mi prin ghetele rupte cu picatura si in loc sa lipesc cizmulitele mi-am lipit mainilelaughing mi-am dat jos lipiciul tinand mainile in apa foarte caldabig grin.

| vlad91 a răspuns:

Daca lipiciul este proaspat clateste-te cu apa calda rapid daca nu trebuie sa tii parte cu lipici la inmuiat in apa calduta merge asa happy depinde de calitate mai merge dizolvat cu acetona sau frecat usor cu piatra ponce happy

| cd92 a răspuns:

Incearca cu acetona

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acid sulfuric...sau orice iti arde pielea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am incercat si cu otet si cu acetona... merge cat merge dar de tot se va curata in timp. nu poti deodata, iti faci mana prea sensibila.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine il fabrica ar putea sa scrie pe prospect si cum se curata de pe piele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tocmai mi-am lipit degetele cu supergluelaughing

| Shinen a răspuns:

Cu apa calda sau daca nu, se duce singur.

| Kynext a răspuns:

laughing cand eram mic imi lipeam toate degetele cu superglue intre ele...nu-ti fa griji, o sa se duca, freaca cu ceva dar ai grija de piele...eu scapam de orice urma de superglue in cel mult 3 ore si aveam mana plinawinkinglaughinglaughinglaughing