| bogabogdan a întrebat:

In cazul in care sunt minor as putea sa inchiriez o locuinta pentru o perioada de timp?

Răspuns Câştigător
| OnuOnulică a răspuns:

Da.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tu singur nu poti inchiria in mod legal, insa o pot face parintii tai pentru tine.

| Radu284 a răspuns:

Poti, dar fara contract legal, si probabil ca o sa iti ceara o suma mai mare in avans.

| Eastwood a răspuns:

Cu acordul parintilor da, trebuie sa fi insotit de ei!

| razvan1558 a răspuns:

Nu poți, doar dacă stai cu părinții și le predai actele părinților? Pt ca odată ce ești minor nu au încredere în tine ca le dai banii, deci sorry. Mai este o varianta sa plătească părinții tai și sa pretinzi ca stai cu ei, dar tu sa stai singur, și ei sa plătească? Sper ca te-am ajutat, papa!

| florinacristina99 a răspuns:

Da poti, dar nu cred ca e legal.

| Mada_Mada_1995 a răspuns:

Poate cu acordul parintilor