| YyoNuUtTT a întrebat:

La ce varsta se poate da de permis la 18. am facut 17 ani in august 2015. si vr sa stiu scoala de soferi pot sa o fac cam prin ianuarie si sala cu o luna dupa si orasu tot la fel! Vr sa spun trebuie sa fac scoala cu 3 luni inainte de 18 ani? si sala si orasul. astept un raspuns!,.

Răspuns Câştigător
| KMaddieK a răspuns:

Depinde de instructor. Al meu ia elevi cu o luna jumatate inainte sa faca 18 ani, sala o dau dupa ziua lor, iar orasul se programeaza dupa sala. Sala si orasul nu se pot da inainte de a face 18 ani. Nu e bine sa te apuci asa devreme deoarece ramai fara ore si mai astepti si mult. Ai rabdare.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti incepe scoala la 17 ani si 9 luni, dar ambele examene le poti da doar dupa 18 ani

| Ade69x1 a răspuns:

Nu, ca practic nu esti matur. Toate se fac peste 18 ani