| FanMedical a întrebat:

Legislația prevede necesitatea unui aviz psihologic celora care dețin o colecție numeroasă de arme albe adevărate precum săbii,sulițe, topoare de război etc?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In cazul expus nu este necesar aviz psihologic. Avizul psihologic este necesar doar pentru permisul de portarma.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trebuie permis sau autorizatie mai putin pentru armele militare care sunt interzise la pastrare: http://legestart.ro/......unitiilor/ Pentru astea trebuie aviz psihologic.